KAIŠIADORIŲ VYSKUPIJA

Vyskupas Ordinaras

Kaišiadorių vyskupijai nuo 2012 m. vadovauja vyskupas Jonas Ivanauskas.

DVASININKAI

Šešiasdešimt aštuoniose vyskupijos parapijose darbuojasi daugiau nei 40 kunigų.

Dekanatai

Šiuo metu Kaišiadorių vyskupijoje gyvena apie 100 tūkst. katalikų.

Vyskupija užima 6557 km2 plotą ir yra suskirstyta į 7 dekanatus: Alytaus, Birštono, Elektrėnų, Kaišiadorių, Merkinės, Molėtų ir Širvintų.

Parapijos

Kaišiadorių vyskupijoje yra 68 parapijos. 1 bažnyčia turi rektorato teises. Kai kurios parapijos turi koplyčias, įkurtas atokesnėse nuo parapijų bažnyčių vietovėse, kad tikintiesiems būtų patogiau dalyvauti šv. Mišiose ir kitose pamaldose.

KURIJA | TRIBUNOLAS | CENTRAI

Katedra ir vyskupijos kurija bei jos vadovaujami centrai – Katechetikos, Šeimos, Jaunimo, Caritas – yra Kaišiadoryse, antrajame pagal dydį vyskupijos mieste.

VIENUOLIJOS

Vyskupijoje įsikūrusios trys moterų vienuolijos, taip pat darbuojasi vienuolės iš vienuolijų, įsikūrusių kitose Lietuvos vyskupijose.

ĮŽYMIOS VIETOS

Žymiausias vyskupijos dvasinės traukos centras yra Švč. M. Marijos užtarimu garsėjanti Pivašiūnų šventovė bei palaimintojo Teofiliaus koplyčia Kaišiadorių katedroje, kur ilsisi palaimintojo palaikai – relikvija.

ĮŽYMŪS ŽMONĖS

Vyskupijoje tarnavo daug Bažnyčiai ir sielovadai atsidavusių kunigų, palikusių ryškius pėdsakus tiek vyskupijos, tiek viso krašto gyvenime. Iš Dievo malonės turėjo ypač iškilius ganytojus: Palaimintąjį vyskupą ir kankinį Teofilių Matulionį bei kardinolą Vincentą Sladkevičių.

Vyskupijos istorija

1926 m. popiežiui Pijui XI bule Lituanorum gente įkūrus Lietuvos bažnytinę provinciją, buvo įsteigta Kaišiadorių vyskupija.

LEIDINIAI

Kaišiadorių vyskupija periodiškai ruošia aktualias publikacijas bei leidžia įvarkus leidinius.